Den: 17. 9. 2016

Krajský přebor žákyň, kvalifikace

Naše kvalifikační skupina se hrála na sportovní hale Vodova, kde v loňské sezóně Jehnické žákyně vybojovaly druhé místo ve finálovém turnaji. Takže Krajský přebor žákyň jsme začínaly, tam kde ho naše předchůdkyně končily.  Loňské výsledky nás stavěly do role mírného favorita celé základní skupiny. S touto někdy svazující úlohou jsme se srovnaly dobře. Po vítězstvích nad týmy Hippo Kuřim a DDM Brno jsme postoupily do barážového utkání o 1. čtyřku (nejvyšší výkonnostní skupina). Bohužel se nám utkání s ŠSK při Gymnáziu Šlapanice nepovedlo a prohrály jsme 0:2. To znamenalo, že v 1. kole budeme hrát v 2. čtverce.

VÝSLEDKY

JEH : Hippo Kuřim                  2 : 1 (22:25, 25:17, 15:13)

JEH : DDM Brno                     2 : 0 (25:8, 25:12)

JEH : ŠSK Gym. Šlapanice   0 : 2 (16:25, 7:25)

Premiéru v mistrovských utkáních mladší žákyně absolvovaly v hale Sportovního gymnázia na Botanické ulici. V základní skupině kvalifikace Krajského přeboru žákyň se holky postupně utkaly s družstvy z KP Milénova, Mirnervy Boskovice a Lokomotivy Břeclav.  Přes velkou snahu a bojovnost se děvčatům nepodařilo porazit ani jednoho ze starších soupeřů a skončily na čtvrtém místě.

VÝSLEDKY

JEH : KP Milénova A               0 : 2 (8:25, 6:25)

JEH : Minerva Boskovice        0 : 2 (16:25, 8:25)

JEH : Lokomotiva Břeclav       0 : 2 (8:25, 9:25)

Turnaj Kaunas

Za posledními přípravnými utkáními juniorky a kadetky cestovaly až do litevského Kaunasu. Se svými soupeři odehrály celkem šest utkání. Ve většině zápasů holky hrály prim a to bylo příjemné zjištění před startem mistrovských soutěří. Mohly se opřít o kvalitní servis a dobrou organizaci hry. Kromě utkání jsme poznaly krásy Kaunasu i Vilniusu o čemž se můžete přesvědčit na fotografiích.

VÝSLEDKY JUNIORKY

JEH : Sportovní škola Kaunas      3 : 0        (25:12, 25:15, 25:14) doplňkový set 25:22

JEH : VC Lietava Jonava              3 : 0        (25:15, 25:10, 25:13)

VÝSLEDKY KADETKY

JEH : Sportovní škola Kaunas      3 : 1        (25:19, 25:22, 24:26, 25:22)

JEH : VC Lietava Jonava              2 : 3        (26:24, 9:25, 25:16, 19:25, 7:15)

JEH : Sportovní škola Kaunas      3 : 1        (25:14, 25:21, 20:25, 26:24)