Turnaj Uh. Hradiště – kadetky

Komentář

Na první přípravný turnaji jsme z důvodů zranění a nemocí odcestovali pouze z 8 hráčkami, kdy 2 z nich byla děvčata ze starších žákyň. Na turnaji nás čekala konfrontace i se zahraničními družstvy, kdy naším prvním soupeřem bylo družstvo TPS Czarni Slupsk z Polska. Soupeř byl vzhledově starší než naše družstvo a také vyšší. Pro holky se jednalo o první turnaj po letní přípravě a projevilo se, že dlouho nehráli zápas. I z důvodu zmatků ve hře díky nesehranosti s mladšími spoluhráčkami skončily oba sety stejně 14:25 ve prospěch soupeře z Polska. Další zápasy se již odehrávaly proti soupeřům z ČR. Prvním z nich bylo družstvo Junior A, které pravidelně nastupuje v I. Lize. Na soupeři byla vidět sehranost a vyhranost z těžkých utkání. I přesto holky podali bojovný výkon. I tak výsledek zápasu byl pro Junior A 2:0 Ve třetím zápase nás čekalo družstvo domácího Uherského Hradiště. Holky už si na sebe zvykly a to se projevilo i v tomto zápase. Rozhodovaly maličkosti a oba sety končily až v koncovkách. Druhý set dokonce až za stavu 26:24. Bohužel se děvčatům nepovedlo zvítězit a soupeř si připsal výhru 2:0. Hned po tomto zápase následoval poslední zápas ve skupině proti družstvu Lankškrouna. Na našich hráčkách se již projevila únava z turnaje a hlavně zklamání z předchozího zápasu, ve kterém mohly zvítězit. Zápas byl zcela nepovedený a soupeř velmi lehce zvítězil 2:0. Čekal nás tedy poslední zápas s družstvem Junior B. Holky daly do zápasu vše. Podaly velmi bojovný a odvážný výkon. Na soupeře, který se opíral i o hráčky, které hrají I. Ligu to bohužel nestačilo. V koncovkách obou setů se projevila větší zkušenost soupeře. Oba sety skončily o dva body, kdy druhý set až 28:26.  Pro děvčata to byla určitě opět velká zkušenost. Teď už se připravujeme na nadcházející sezonu, kde budeme chtít zúročit zkušenosti z loňské sezony i z přípravných turnajů.